Dzień Dziecka podczas Święta Wolności i Solidarności

1 czerwca to nie tylko data rozpoczęcia Święta Wolności i Solidarności, ale także Międzynarodowy Dzień Dziecka. W programie Święta Wolności i Solidarności nie zabraknie działań skierowanych bezpośrednio do najmłodszych mieszkańców Gdańska i przybyłych gości.
czytaj więcej

Odbiór kart na koncerty od środy 29 maja!

Wszystkie osoby, które zarejestrowały się na koncerty w ramach Święta Wolności i Solidarności, od środy 29 maja mogą odbierać swoje karty Święta Wolności i Solidarności. Osoby, które dokonały rejestracji i odebrały swoje karty Święta Wolności i Solidarności, mogą wejść na koncerty poprzez specjalną bramę, tzw. wejście B5 dla zarejestrowanych. Pozwoli to na szybsze i wygodniejsze wejście na koncerty oraz zajęcie dogodnych miejsc. 
czytaj więcej

Konkurs 30 LAT WOLNOŚCI

Weź udział w konkursie 30 LAT WOLNOŚCI, będącym częścią obchodów 30-lecia wolnych wyborów i pokaż nam jak rozumiesz słowo "WOLNOŚĆ". Być może to właśnie twoją pracę mieszkańcy Gdańska i liczni goście będą mogli oglądać podczas wystawy 30 LAT WOLNOŚCI. Na najlepszych czekają nagrody pieniężne.

czytaj więcej

Koncerty podczas Święta Wolności i Solidarności

5 scen, 12 koncertów i ponad 150 muzyków - tak okazale będzie prezentowała się część muzyczna obchodów Święta Wolności i Solidarności. Kulminacyjnym wydarzeniem będzie Koncert Główny: 30 lat wolności, który odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych 4 czerwca. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
W programie obchodów znalazły się warsztaty, spotkania autorskie i projekcje filmowe, wspólne czytanie bajek i poezji, i oczywiście koncerty.

czytaj więcej