STREFA SPOŁECZNA - miejscem otwartej debaty Polaków na temat Polski, Europy i Świata

2019-05-29
Chcesz w jednym miejscu spotkać się i porozmawiać w nieformalnej atmosferze o Polsce, życiu, społeczeństwie, zaangażowaniu społecznym, Europie, świecie z takimi ludźmi jak m.in. ksiądz Adam Boniecki, Leszek Balcerowicz, Agnieszka Holland, Szymon Hołownia, O. Jacek Prusak, Tomasz Sekielski, Karolina Wigura, Kuba Wojewódzki, czy Lech Wałęsa?
 
Od 1 do 4 czerwca, w ramach odbywającego się w Gdańsku Święta Wolności i Solidarności zorganizowana zostanie STREFA SPOŁECZNA, w której gospodarzami będą organizacje społeczne i grupy nieformalne. Celem strefy jest pokazanie, jak dzięki ich aktywności zmienia się Polska oraz wielkiej otwartej debaty o Polsce i życiu społecznym, organizowanej przez prawdziwych społeczników.  
 
Swój udział w wydarzeniu potwierdziło około 200 organizacji z całej Polski. Od 1 do 4 czerwca pomiędzy godziną 10:00 a 18:00 przy Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbędzie się ponad 500 wydarzeń (warsztatów, prelekcji, debat, zajęć włączających, wystaw) zorganizowanych przez te organizacje i ruchy społeczne w 13 halach tematycznych.
 
W STREFIE SPOŁECZNEJ w ciągu 4 dni przewidziano ponad 100 animacji dla dzieci, poranne śniadania, rozbudowaną strefę gastronomiczną i kino plenerowe.
 
Chcemy, żeby STREFA SPOŁECZNA Święta Wolności i Solidarności była miejscem otwartej debaty Polaków na temat Polski, Europy i Świata, ale też miejscem, w którym cała rodzina może miło spędzić czas przez cały dzień!
 
Wstęp jest otwarty dla wszystkich, bez konieczności rejestracji.
 
Szczegółowy program na stronie internetowej obchodów: 2019gdansk.pl w zakładce STREFA SPOŁECZNA
oraz wkrótce na Facebooku: Strefa Społeczna | przy Sali BHP #obchodygdansk

Zapraszają:
Miasto Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności, Fundacja Gdańska, Ogólnopolska Federacja Organizacji Pozarządowych, Gdańska Rada Organizacji Pozarządowych, Organizacje Społeczne „To Działa!”