Rynek pracy w Gdańsku w 2021 roku

Styczeń 2021 roku przyniósł w województwie pomorskim 6,2% stopę bezrobocia. Nie odbiegało to znacząco od średniej krajowej. W samym Gdańsku wynosiła ona 3,7%. Tak niski wskaźnik w praktyce oznacza zapotrzebowanie rynku na pracowników. Nie inaczej jest w stolicy Pomorza. Rynek pracy w Gdańsku jest otwarty na pracowników wielu branż. To silny gospodarczo region Polski. Słynie także z turystyki wypoczynkowej. Zapotrzebowanie na siłę roboczą zawsze było tu wysokie. Rynek pracy w Gdańsku jest dynamiczny. Wynika to z miejscowego portu przyjmującego rocznie miliony ton ładunków z całego świata. To także nowoczesne centrum biznesowe. Pracę w Gdańsku znajdzie się w branży IT, spożywczej, logistycznej i wielu innych. Zapotrzebowanie na pracowników składają zarówno duże zakłady produkcyjne i przetwórcze oraz lokalny biznes. Rynek pracy tworzy tu także administracja, branża turystyczna, ale też handel i transport.

Kto oferuje dobrą pracę w Gdańsku?

Korzyści dla Gdańska to jego gospodarka, bliskość morza oraz dobra komunikacja lądowa i morska. Branże hotelarsko-gastronomiczny oraz turystyczna corocznie przeżywają rozkwit w okresie urlopowym. Szczególnie w tym czasie pojawia się bardzo duże zapotrzebowanie na pracowników. Zarówno stałych, jak i sezonowych. Miasto bowiem to nie tylko turyści. Praca w Gdańsku to także biznes lokalny, zaopatrzenie i administracja miasta. Wśród zatrudniających znajdują się znane marki z różnych branż. Osoba poszukująca pracy w tym mieście z pewnością nie może narzekać na brak ofert. Mnóstwo ofert można znaleźć w serwisie Gowork.pl

Praca dla młodych w Gdańsku

Praca dla młodych i ambitnych jest często pierwszym krokiem w zawodowej karierze kandydata. Nie oznacza to jednak, że może być przypadkowa. Pierwsza praca to pierwsze doświadczenia. Często jest to obsługa klienta. Zapotrzebowanie na kandydatów do takiej pracy zgłaszają sklepy, placówki bankowe oraz punkty usługowe. Pod okiem doświadczonych pracowników można zdobyć tu wiele przydatnych umiejętności. Pracę w obsłudze klienta w Gdańsku wybierają często absolwenci szkół średnich. To pierwsze spotkania z rynkiem pracy, które często ukierunkowują ścieżkę zawodową. Dla osób poszukujących innej pracy dostępna jest pełna gama ofert.

Praca w branży turystycznej w Gdańsku

Położenie Gdańska ma wpływ na ruch turystyczny w regionie. To piękne miasto z długą historią. Fascynująca architektura przeplata przeszłość z nowoczesnym stylem miejskim. Muzea, place, pomniki i klimatyczne uliczki czynią z Gdańska prawdziwą perełkę Pomorza. Corocznie miasto ściąga setki tysięcy turystów. Prócz urlopów spędzają tu także czas na wystawach, koncertach i wielu innych wydarzeniach. Nie dziwi zatem, że duże zapotrzebowanie na pracowników składa branża hotelarsko-turystyczna. Pracę w Gdańsku z pewnością zapewnią hotele i pensjonaty. Osoby z niewielkim doświadczeniem zawodowym mogą tu liczyć na pełne wsparcie i przyuczenie do zawodu. Do różnych prac poszukiwani są pracownicy hotelowi i porządkowi. Lubiącym pracę wśród ludzi z pewnością przypadną do gustu oferty pracy w gastronomii. W Gdańsku to ogromny rynek obsługujący dziesiątki tysięcy klientów rocznie. Zatrudnienie proponują właściciele restauracji, barów i fast foodów. Szczególnie poszukiwani są szefowie kuchni i wykwalifikowani kucharze. Wiele miejsc pracy zapewnia także sektor usług. Tu dobre oferty pracy z Gdańska znajdą mechanicy, spawacze, elektrycy i inni instalatorzy. Miasto nie może się obejść bez różnorodnych inwestycji. To generuje zapotrzebowanie na przedstawicieli usług branży budowlanej.

W jakich jeszcze branżach brakuje pracowników w Gdańsku?

Zapotrzebowanie na pracowników w Gdańsku zgłasza wiele przedsiębiorstw. Wśród nich powtarzają się jednak branże, które najdotkliwiej odczuły brak kadr. Praca w Gdańsku to głównie oferty dla pracowników budowlanych i usług inżynieryjno-drogowych. Prowadzone na terenie miasta inwestycje czekają na chętnych kandydatów do pracy. Brakuje też fryzjerów i pracowników ochrony zdrowia. Na problemy narzeka też branża transportowo-spedycyjno-logistyczna. Z uwagi na przepływ towarów przez region zapotrzebowanie na pracowników tej branży zawsze było tu duże. Jak w każdym rozwijającym się mieście, praca w Gdańsku dostępna jest także w administracji. Rąk do pracy brakuje w edukacji i pomocy społecznej. Pracodawcy w Gdańsku chętnie zatrudniają też przedstawicieli branży IT. Zapewniają przy tym wysokie zarobki i wyjątkowo atrakcyjne warunki pracy.

Oferty pracy na produkcji w Gdańsku

Każde większe miasto słynie z zakładów produkcyjnych. Często wokół takich uprzemysłowionych ośrodków powstawały aglomeracje. Tak jest między innymi na Śląsku czy w regionie łódzkim. Nie inaczej jest w Gdańsku. Duże zakłady przemysłowe przyciągały okoliczną ludność. Miasta rosły, rozrastał się też przemysł. Do dziś wiele ofert pracy z Gdańska pochodzi z zakładów produkcyjnych. Wśród nich znajdują się potentaci branżowi, ale też mniejsze przedsiębiorstwa lokalne. Oferty pracy na produkcji w Gdańsku dotyczą niemal każdego zawodu. Potrzebni są zarówno wykwalifikowani spawacze, jak i osoby do przyuczenia zawodowego. Prosta praca wcale nie oznacza niskich zarobków. Wielu pracodawców oferuje stawki przewyższające najniższą pensję krajową.

Gdańsk — oferty pracy w handlu

Oferty pracy w handlu w Gdańsku zdominowane są przez lokalne sieci dyskontów i marketów. Wraz z rozwojem miast rośnie bowiem sieć sprzedaży. Praca w branży spożywczej dostępna jest niemal od ręki. Na bardzo dobrych warunkach. W zapomnienie odeszły czasy, gdy w osiedlowym dyskoncie pracowało się za najniższą krajową. Dziś sieci sklepów to atrakcyjni pracodawcy. Często zapewniają swoim pracownikom wygodne warunki pracy. System płacowy i premiowy wspomagany jest tu dodatkowymi benefitami. Dla szukających pracy w handlu są to z pewnością ciekawe oferty pracy. Otwarta na zatrudnienie pozostają także inne branże. Sklepy z AGD, czy odzieżą także poszukują zdecydowanych na takie stanowisko. Jednego można być pewnym. Praca w Gdańsku jest. I z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.