Gdańsk zalety i atrakcje miasta

Gdańsk-miasto nad Motławą. Dobre miejsce do życia, pracy i rozwoju. Największe miasto północnej Polski i jedyne miasto na świecie, choć ma ponad tysiącletnią historię, pełne jest nowoczesności. Dumny ze swojej niezwykle bogatej historii, otwarty na świat i przyszłość. Oferuje piękne leśne widoki na Bałtyk, port, Motławę i Trójmiejski Park Krajobrazowy. To, co zapamiętał 1 września 1939 r., to Półwysep Westerplatt, tereny dawnej Stoczni Gdańskiej i zabytkowa Brama 2, twierdze Góra Gradowa i Wisłoujście, przypominające epokę napoleońską.

To idealne miasto do odwiedzin dla kobiet

Gdańsk-miasto, w którym spotyka się historia i nowoczesność.

Gdańsk to miasto z ponad 1000-letnią historią, pozostające pod wpływem turystów i różnych kultur zamieszkujących go krajów. Na przestrzeni wieków miasto było bardzo gęsto zabudowane, aw XVI wieku było najbogatszym miastem Rzeczypospolitej. Gdańsk jest uważany za symbol początku II wojny światowej i upadku komunizmu w Europie Środkowej. Ta niewątpliwie pomorska stolica posiada liczne zabytki architektury, a powstające obecnie nowoczesne budynki są doskonale wkomponowane w otoczenie miejsca pogrążonego w wydarzeniach historycznych. Zwiedzane przez Państwa zabytki Gdańska inspirują do refleksji i refleksji pięknem jego architektury oraz pozwalają odpocząć na najpopularniejszej plaży – Plaży Jelitkowo) oraz licznych tutejszych restauracjach i barach. Znajdziemy też miejsca, w których panuje muzyka i imprezowa atmosfera.

Gdańsk-Co zobaczyć w mieście?

Jednym z najbardziej kultowych miejsc w mieście jest ulica Długa, przy której znajduje się wiele tanich kamienic, niegdyś bogatych i wpływowych mieszkańców, a także gotycko-renesansowa zabudowa Urzędu Miejskiego. Około 50-metrowa wieża jest otwarta dla zwiedzających latem i zapewnia wspaniały widok na panoramę miasta. Długi Nabrzeże to wodny deptak, idealne miejsce do obserwowania przepływających statków oraz kolejnego kluczowego obszaru i zabytków Gdańska na piechotę. Przechodząc przez stojącą tu Bramę Mariacką, wchodzimy na najbardziej urokliwą ulicę Mariacką od strony Pobrzeża. Ze względu na liczne sklepy z biżuterią z bursztynem mieszkańcy nazywają ją ulicą Bursztynową. Całkowicie zrekonstruowane kamienice z charakterystycznymi werandami oddają klimat starego miasta. Ulica Bursztynowa prowadzi do Katedry Mariackiej, która jest doskonałym przykładem sztuki gotyckiej.

Gdańsk położony jest nad Zatoką Gdańską, która wiosną i latem ma dostęp do wielu tętniących życiem plaż, otoczony jest malowniczym lasem Parku Krajobrazowego Trójmiasta, w pobliżu Kaszub, Gdańsk to najlepsze miejsce na mapie Polski. Jedno z ciekawych miast, które nie tylko ceni sobie krajobraz, ale także docenia historię. To tutaj, od Złotej Bramy do Zielonej Bramy, świta Króla Polski złożyła hołd krajowi. To tutaj, na Długim Targu, znajduje się niezwykle majestatyczny Dwór Artusa i Fontanna Neptuna – symbol Gdańska. Tych symboli jest znacznie więcej. W jej skład wchodzą również żurawie, które są największymi i najstarszymi zachowanymi dźwigami portowymi w średniowiecznej Europie, które zlokalizowane na Długim Pobrzeżu zapewniają dynamiczny rozwój Portu Gdańsk od XV wieku. Z Gdańska pochodzą wybitny astronom Jan Heweliusz, wielki wynalazca Daniel Gabriel Fahrenheit oraz filozof Artur Schopenhauer. Gdy we wrześniu 1939 r. okręt wojenny Schleswig-Holstein III Rzeszy ostrzelał polski magazyn wojskowy, Ciprat bohatersko bronił kraju, rozpoczynając w ten sposób II wojnę światową. W 1980 r. właśnie w Stoczni Gdańskiej robotnicy zarządzili strajk, który wywołał powolną, ale skuteczną falę zmian w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Więcej na stronie https://epicgirl.pl/